ERSUN ÖCAL  /  Halk Oyunları Eğitmeni

 

1966 yılında İstanbul Bakırköy’de doğan ve ailesinin o dönemin Bakırköy Halkevinde yönetici olması sebebiyle daha 4-5 yaşlarındayken Türk halk oyunları sevgisiyle tanışmış, yüreğine Halk Oyunları sevdası yer etmiş Ersun ÖCAL, ilkokul 2.sınıfta fiilen başladığı halk oyunlarına geçmişten günümüze hız kesmeden devam eden tam 48 yıl içerisine sırasıyla; dansçı – asistan – eğitmen- koreograf ve dernek yöneticiliği sığdırarak devam etmiştir. Halk oyunlarına sevdasıyla beraber bir ömrünü adayan Ersun ÖCAL, geçen uzun süre zarfında yurt içi ve yurt dışı olmak üzere sayısız ülke gezmiş, çeşitli yarışma ve organizasyonlarda yarışmacı, jüri ve hatta danışman olarak yer almıştır. Halk oyunlarına olan inancıyla ve beraberinde üstlendiği misyon çerçevesinde halen gençlere ve geleceğe tam anlamıyla geleneksel Türk Halk Oyunlarını Özel Taş Eğitim Kurumları ve Galatasaray İlkokulunda profesyonel olarak çalışarak, öğretmeye, aktarmaya devam etmektedir. Eş zamanlı olarak geleneksel ve dünyanın tek müziksiz halk oyunu olan Kılıç-Kalkanı, İstanbul Kılıç-Kalkan Grubunun sorumlu yönetici görevini üstlenmiştir.

 

Ersun ÖCAL; hocamız Sevdası ve misyonuyla tüm bunlara ek olarak, 2022 yılı itibari ile İstanbul Dans’ ın eğitmen kadrosuna katılarak, çok değerli ailemizin bir parçası, bireyi olmuştur.

 

Ersun ÖCAL Hocamıza aramıza HOŞGELDİN diyor ve kendisiyle birlikte anılmaktan mutlu olduğumuzu saygıyla belirtmek istiyoruz.

 

İstanbul Dans Eğitim Merkezi ve Spor Kulübü Yönetimi