EDA DRAHOR / Halk Oyunları Eğitmeni

 

Eğitmenlerimizden (Muğla ve Bilecik) Eda Erdem; 1983 yılında İstanbul’da doğdu.

 

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lise yıllarında ilgisini çeken ve severek yapmayı istediği halk oyunlarına ilk olarak Kadıköy Halk Eğitimi Merkezinde Halk oyunları topluluğuna oyuncu, dansçı olarak başlayan, süreçte yurt içi ve yurt dışında katıldığı yarışma ve festivallerle tanışarak yola çıktı. Sonrasında aldığı keyif ve adaptasyonu ile 2001 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı “Türk Halk Oyunları” bölümüne üstün bir performansla kazanarak 1.lik derecesiyle giriş yaptı ve halk oyunları sevdası için İzmir’e yerleşti. Eş zamanlı olarak Konservatuvar eğitimi sırasında Ege Üniversitesi Türk Halk Oyunları Topluluğunda tam 4 yıl boyunca Van, Bolu, Silivri, Üsküp yörelerinde halk oyunları eğitmeni olarak görev yaptı ve bir çok öğrenciye Halk Oyunlarını öğreterek, anlatarak sevdirdi.

 

2002-2003 yıllarında gelen bir teklif üzerine yaklaşık 1 sezon boyunca Bursa/Nilüfer Belediyesi Halk oyunları topluluğunda halk oyunları öğretmenliği yaptı. 2008 yılında tekrar İstanbul’a geri dönüş yapan Eda ERDEM, tekrar Kadıköy Halk eğitimi merkezine ama bu defa bir Halkoyunları öğretmeni olarak dönüş yaparak başladı. Tüm bu süreçlere ek olarak sevdasını Pendik ve Tuzla Halk eğitimi merkezinde de eş zamanlı görev alarak yapmaya devam etti.

 

Eda DRAHOR evli ve 3 yaşında bir çocuk annesi olarak; Sevdası ve geçmişe özlemiyle 2022 yılı itibari ile İstanbul Dans’ ın eğitmen kadrosuna katılarak, çok değerli ailemizin bir parçası bireyi oldu.

 

Eda DRAHOR Hocamıza aramıza HOŞGELDİN diyor ve kendisiyle birlikte anılmaktan mutlu olduğumuzu saygıyla belirtmek istiyoruz.

 

İstanbul Dans Eğitim Merkezi ve Spor Kulübü Yönetimi